Karacasu
Karacasu
LOKASYON
Karacasu
Karacasu, Bolu ilinin merkez ilçesine bağlı bir belde belediyesidir.
Belediye Web Sitesi

Karacasu, Bolu ilinin merkez ilçesine bağlı bir belde belediyesidir.

Bolu il merkezine 5 km uzaklıktadır.

Beldenin başlıca gelir kaynağı, tarım, hayvancılık ve kaplıca turizmidir.

Yerleşim yerinin belediye tüzel kişiliği almasıyla birlikte beldenin tüzel kişiliğini temsil etmesi için belde belediye başkanlığı seçimleri yapılmaktadır.

Doğalgaz, elektrik, içme suyu ve kanalizasyon şebekesi kurulu olan beldenin bütün mahallelerinde yeşil alan ve park alanları hizmete sunulmuş, ağaç dikim alanlarında çalışmalar sürmektedir. Beldeye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup sabit telefon hizmeti verilmektedir.

Bolu Karacasu Kaplıcaları; Bolu ili Merkez ilçesi Karacasu beldesindedir. Kaplıca alanı, Bolu kent merkezinin 5 km. güneyinde yer almaktadır. Bolu kent merkezine D-100 Karayolu ile TEM Otoyolu’nun Bolu’dan geçmesi sebebiyle karayoluyla kolay ulaşım imkânı bulunmaktadır. Bolu'dan da düzenli olarak toplu taşım araçlarıyla ulaşılabilmektedir. Bolu’ya en yakın havaalanları 190 km uzaklıkta Ankara'da ve 260 km uzaklıkta İstanbul’da bulunmaktadır.

Bolu Özel İdaresi Turizm A.Ş. tarafından işletilen tesis, 23 adet otel odası ve 24 adet dubleks apart ünite ile toplamda 145 yatak kapasitelidir. Tesiste 1 adet termal havuz bulunmakla beraber odalara da termal banyo imkânı sağlanmaktadır.

Ayrıca büyük ve küçük hamamlardan günübirlik olarak faydalanan ziyaretçilerle fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde tedavi gören hastalar için çok sayıda otel, motel, pansiyon da Karacasu Beldesi'nde hizmet vermektedir.


Nüfus: 2262
Rakım: 740m.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın