İpekyolu Mutfağı Geyve'de Kurulacak
Buradasınız: Anasayfa / Haberler
23 Aralık 2022, Cuma
İPEKYOLU MUTFAĞI GEYVE'DE KURULACAK
İPEKYOLU MUTFAĞI GEYVE'DE KURULACAK
İPEKYOLU MUTFAĞI GEYVE'DE KURULACAK

Geyve Belediyesi tarafında, ipekyolu güzergahında, Eskişehir-Antalya D650 kara yolu üzerinde 30 dönümlük alanda inşa edeceği tesiste İpekyolu mutfağı, Sakarya Gastronomi Merkezi ve ülke genelindeki kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerinin satışının yapılacağı GEYVA MOLA tesisi hayata geçiriyor.

Adapazarı-Antalya D650 kara yolu üzerinde inşa edilecek tesiste kadın emeği ön planda olacak. Belediye tesisinde, ülkedeki kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünler, İpekyolu Mutfağı ile  Sakarya Gastronomi Merkezi gibi nitelikli alanlar olacak. 30 dönümlük alan üzerinde kurulacak tesis 15 milyona mal olacak.

“İpekyolu Mutfağı Kurulacak”


 Geyve Belediye Başkanı ve İpekyolu Belediyeler Bilriği Başkanı Murat Kaya 15 milyona mal olacak tesisle ilgili olarak, “Tarihi ipekyolu güzergahında bulunan bu tesisimizde ipekyolu murtfağının en güzel lezzetleri ile tüm kadın kooperatiflerinin ürünlerinin satılacağız bir tesis olacak. Yaptığımız çalışmalar ile tarhi ipekyolunu yeniden canlandıracağız ve dünya gündemine taşıyacağız. Ayrıca Ülke genelinde kadın istihdamına katkı sunmak, kadının üretimde daha aktif rol oynaması için kadın kooperatifleri kuruldu. İstihdamın içerisinde daha çok olması gereken kadınların ürettiği ürünlerin satılacağı bir merkez olacak. Ekonomiye, ipekyoluna katkı sunacak olan bu tesis hayırlı olsun” diye konuştu.